Astrolabium Fci11/2014
NICOLAS Astrolabium pokonał Kielce

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kielcach „nasz” NICOLAS Astrolabium pokonał wszystkich 79 konkurentów i konkurentki i został bezapelacyjnym zwycięzcą oraz zdobył tytuł  Best of Breed (BOB – Najlepszy w Rasie). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – tym razem na ringach międzynarodowych.


27/10/2014

Wiosną i LATEM Planujemy kolejne mioty berneńczyków

Latem 2015 roku planujemy dwa kolejne mioty berneńczyków w hodowli Astrolabium. Matkami miotów będą BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium vel Cysia (wiosną) i COLETT z Aresibo vel Kolusia (latem). Więcej wiadomości we właściwym czasie.


 Sierpień 2014 SAWA najlepsza wśród suk

Seniorka naszego berneńskiego rodu (i babcia miotu "C") SAWA jak zwykle była niegościnna na swoich „śmieciach” i na wystawie w Toruniu uzyskała tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie. W walce o BOB-a przegrała z psem.


 TECHNIKA ZAWODZI

Wszystkich miłośników naszych bernusiów z miotu „C” musimy serdecznie przeprosić. Technika sprawiła nam figla i na jakiś czas utraciliśmy możliwość wstawiania zdjęć. Dlatego galeria miotu "C" od pewnego czasu jest nieaktualizowana. Wszystkich zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na FACEBOOKu, gdzie znajdziecie moc aktualności z życia miotu "C" i nie tylko.


 25/07/2014
Wieści z kojca

Maluchy z miotu „C” (mają już imiona) rosną pełną parą, natomiast ich matka COLETT niknie w oczach. Zależność jest proporcjonalna – ile przytyją maluchy tyle schudnie mama :-) A tak na poważnie, to maluchy i mama są w dobrej kondycji, zaczęły się otwierać oczka (co dziwne u suczek, pieski chyba są bardziej leniwe), łapki są coraz silniejsze i wszystko jest OK.


 Miot „C” już na świecie,
A w tym czasie tata NICOLAS zwycięża w stolicy

W niedzielę 13 lipca 2014 r. hodowla Astrolabium powiększyła się o 8 szczeniąt. COLETT urodziła 4 chłopców i 4 dziewczynki. W tym czasie kiedy matka rodziła dzieci, ich ojciec NICOLAS Astrolabium balował w stolicy na Wystawie Międzynarodowej. Miło nam donieść, że NICOLAS pokonał wszystkich konkurentów i zdobył BOB-a (Best of Breed – najlepszy w rasie). Na foci poniżej maluchy z miotu "C". Dzieci COLETT i NICOLASA :-)

5.jpg


 Maj 2014

Nowinka nr 1. COLETT Kola lub Cola jak kto woli :-)) jest w ciąży. Potwierdzona jest ciąża mnoga. Tatusiem miotu „C”, który przyjdzie na świat niebawem (tj. ok. 14 lipca) będzie nie kto inny tylko Ch.Pl. NICOLAS Astrolabium (prywatnie – synek naszej SAWY).
Nowinka nr 2. Od pewnego czasu zamieszkała z nami (znaczy się w hodowli) suczka imieniem ANABELL (w domu Belcia). ANABELL pochodzi z hodowli Aresibo z Mysłowic i jak zapewne wnikliwi się doszukają, jest to …. wnuczka JUNONY.  Belcia będzie kontynuowała landseerskie tradycje w Astrolabium.

img_2437.jpg img_2438.jpg img_2441.jpg img_2442.jpg img_2449.jpg img_2451.jpg img_2452.jpg img_2456.jpg img_2457.jpg


26/03/2014
HANNIBAL Astrolabium znalazł nowy dom

HANNIBAL Astrolabium – przepiękny i jedyny syn swojej matki JUNONY znalazł nowy dom. Zamieszka w Mediolanie w słonecznej Italii. HANNIBAL jest bardzo mądrym, sympatycznym łobuziakiem o rozbrajającym spojrzeniu, które potrafi skruszyć najbardziej kamienne serce. HANNIBAL jest typowym przedstawicielem rasy Landseer ECT.

img_0277.jpg img_0328.jpg img_0353.jpg img_0429.jpg


 25/03/2014
COLETT w Katowicach

W ostatni weekend Kolka wróciła strony i prezentowała swoje wdzięki na międzynarodowej wystawie w Katowickim Spodku. W konkury w klasie pośredniej stanęło 8 suczek. Kolka w ostatniej chwili została przestawiona z miejsca 3 na 4 i na tej pozycji skończyła rywalizację z oceną doskonałą.Po oficjalnych występach przyszła pora na przyjemniejszą część wyprawy czyli odwiedziny (kontrola) w domach, w których od niedawna nowymi lokatorami są bernusie z miotu "T" (Tamiza i Tennessee). Kontrole dały wynik pozytywny wszystkie maluchy są w doskonałej kondycji, kochają swoich nowych opiekunów i same też są kochane. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie, dziękujemy za wspaniałą gościnę i do zobaczenia.

img_0573.jpg img_0664.jpg img_0685.jpg img_0726.jpg img_0748.jpg


28/02/2014
Babcia SAWA kończy 7 lat :-)

Nasza utytułowana babciuchna SAWA kończy 7 lat. Mimo tak poważnego wieku czasami jeszcze zachowuje się jak szczeniaczek i bryka z wnukami i córką. SAWA cieszy się dobrym zdrowiem i będzie ją można podziwiać na sierpniowej wystawie w Toruniu, gdzie wystąpi w klasie championów. Doczekała się jak dotąd 27 dzieci i 18 wnucząt (z tego 8 wnucząt w Indonezji).


04/01/2014
MAMY SZCZENIĘ(TA)

Do berneńskiego miotu "T" dołączył landseerski miot "H".

JUNONA urodziła synka. I jest jedynym przedstawicielem Miotu "H". Będzie miał na imię HANNIBAL Astrolabium.