Astrolabium Fci12/2012

Wszystkim zwierzomaniakom pragniemy złożyć życzenia spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Zbliżający się Nowy Rok niech będzie wypełniony sukcesami w życiu osobistym oraz zawodowym.

Anna Musiał – Astrolabium

 26/11/2012
Listopadowy donos :-)

24 i 25 listopada w Bydgoszczy odbyła się (przeniesiona z weekendu majowego) jubileuszowa 50 Kujawsko-Pomorska Wystawa Psów Rasowych. Astrolabium obecna była w postaci SAWY i jej dwóch synów. W silnie obsadzonej klasie młodzieży wystąpił (po raz pierwszy na ringu) NEOR BARBARIAN Astrolabium, a w klasie pośredniej jego rodzony brat NICOLAS. NEOR, jak na debiutanta, zaprezentował się całkiem dobrze, i z oceną bardzo dobrą opuścił ring nieco wcześniej niż konkurenci. Przy wytężonym treningu i doświadczeniu na wystawach, wydaje nam się, że jeszcze usłyszymy o nim wiele dobrego. NICOLAS to już weteran (w porównaniu z Neorem) w ringowych występach i zdobył z oceną doskonałą srebrny medal. Gratulujemy. Wisienką na torcie okazała się być matka obydwu kawalerów SAWA Spartańska Osada. W klasie championów przy zerowej konkurencji przywiozła do domu złoty medal, a w porównaniu o najlepszą dorosłą sukę w rasie mogło by być lepiej ale….

img_4097.jpg img_4105.jpg img_4107.jpg img_4114.jpg img_4119.jpg img_4125.jpg img_4133.jpg img_4143.jpg img_4146.jpg img_4160.jpg img_4184.jpg img_4201.jpg img_4203.jpg img_4217.jpg

Tydzień wcześniej SAWA z córeczką Cysią gościły w Borach Tucholskich, na krótkim roboczym wyjeździe. Na kąpiel w lodowatej toni Jeziora Okonińskiego, z czterech obecnych psów (właściwie suk), zdecydowała się tylko …. oczywiście SAWA. Przynoszenie patyków nawet z lodowatej wody sprawia jej nieopisaną przyjemność. Zresztą w tych kąpielach miała towarzysza, który choć nie dysponuje tak obfitym futrem jak ona, radził sobie przyzwoicie.

Oto dowód:

img_3768.jpg img_3786.jpg img_3811.jpg img_3820.jpg img_3822.jpg


21/010/2012
Zwycięzca Polski i CRUFTS dla ZAFIRY Astrolabium

Z ogromną satysfakcją spieszymy donieść, że na Międzynarodowej Wystawie Psów w Poznaniu córeczka SAWY – ZAFIRA Astrolabium sięgnęła po tytuł ZWYCIĘZCA POLSKI i uzyskała nominację na prestiżową wystawę CRUFTS w BIRMINGAM (Wielka Brytania). Na tę wystawę jedzie się tylko na zaproszenie, którym jest wyżej wspomniana nominacja. A oto co na temat wystawy Crufts pisze „ciocia wikipedia” (fragment).

Crufts – coroczna międzynarodowa wystawa psów rasowych, organizowana przez Kennel Club (UK), aktualnie (2007) przez cztery dni każdego marca na terenie National Exhibition Centre (NEC) w Birmingham, Wielka Brytania.
Jest to największa na świecie wystawa psów rasowych, odnotowana w Księdze rekordów Guinessa. Crufts składa się z kilku konkurencji trwających równocześnie. Główną konkurencją jest walka o tytuł Best in Show – najwyższe wyróżnienie dla psa i jego właściciela.

OGROMNE GRATULACJE DLA OLIWII i jej pupilki ZAFIRY.

Dla porządku należy odnotować, że w Poznaniu NICOLAS Astrolabium zdobył 2-gą lokatę (i srebrny medal w bardzo silnej stawce), a dzień wcześniej PARYS-URSUS zwyciężył wśród Landseeerów.

crufts.jpg dscn1757.jpg zw-pl2012.jpg


 19/10/2012
Reproduktory

Berneński Pies Pasterski urodzony w naszej hodowli NICOLAS Astrolabium uzyskał status REPRODUKTORA. (oczywiste jest, że NICOLAS nadal mieszka ze swoim Państwem w Toruniu, a informacje o nim zamieszczamy na naszej stronie grzecznościowo). NICOLAS posiada swoją stronę internetową, na której zainteresowani znajdą wszystkie dostępne informacje. Rzeczona strona to:  www.nicolasastrolabium.pl

Landseer urodzony w naszej hodowli PARYS-URSUS Astrolabium (na fotce) uzyskał status REPRODUKTORA. Poniżej prezentujemy moc informacji o nim. (Oczywiste jest, że Ursus nadal mieszka ze swoim Państwem pod Poznaniem, a informacje o nim zamieszczamy na naszej stronie grzecznościowo).

PARYS-URSUS przyszedł na świat 25 maja 2011 r. W miocie miał 4 braci i 2 siostry.
Rodzicami Ursusa są:

Matka:
JUNONA z Aresibo – Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski
ur. 25.08.2008
HD-C, ED 0/0
Wzrost: 70 cm
Waga: 55 kg
 
Ojciec:
AARON vom Berndshof, który jest Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski, Championem Niemiec, Klubowym Championem Niemiec.
ur. 14.08.2005
HD-A1, ED 0/0
Waga: ok. 80 kg
Wzrost: 80 cm
 
PARYS-URSUS Astrolabium jest typowym przedstawicielem rasy,waga to 80 kg. i ok 80 cm wzrostu w kłębie (czyli na wysokości łopatek).
Rodowód PARYSA-URSUSA.

Rodowód str. 1
Rodowód str. 2
Młodzieżowy Championat PARYSA-URSUSA


10/09/2012
Dramat z happy endem!

NUMA Astrolabium – „nasza” suczka z 3 miotu SAWY przeżyła w ostatnich dniach istny horror. Ale do rzeczy. Numa mieszka na wsi w okolicach Brodnicy. Okazało się, że suczka dziwnym trafem zniknęła z podwórka. Jednak wyszła z opresji bez szwanku, z czego i my ogromnie się cieszymy.
W galerii poniżej kilka fotek dokumentujących skalę (nie)szczęścia.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg dscn3507.jpg dscn3508.jpg dscn3510.jpg


 09/09/2012
ZAFIRA Astrolabium – CHAMPION POLSKI

ZAFIRA Astrolabium, córka SAWY, poszła w ślady matki wygrywając w klasie otwartej na klubowej wystawie w Warszawie i została Championem Polski. Serdecznie gratulujemy Oliwii, Zafirze i …. Sawusi

ZAFIRA Astrolabium – CHAMPION POLSKI


 04/09/2012
Astrolabium znowu triumfuje

W tzw. międzyczasie odbyły się dwie ważne wystawy. w kolejności: w ub. sobotę w okolicach Konina odbyła się V Klubowa Wystawa Landseerów (troszkę na przyczepkę do Klubowej Wystawy Nowofunlandów). Honoru Astrolabium, pod nieobecność JUNONY (wykończonej przez dzieci :) bronił jej syn PARYS-URSUS i bronił honoru na tyle dzielnie, że został Zwycięzcą Klubu (w psach, bo w sukach zwyciężyła i BOBa wzięła RUMBA). Przypomnieć w tym miejscu należy, że wystawa klubowa ma rangę wystawy międzynarodowej. Ogromne gratulacje (Ursus ma dopiero 15 m-cy).

Natomiast dzień później tj. w niedzielę we Włocławku na krajowej wystawie wśród berneńczyków najlepsza (BOB) okazała się ZAFIRA Astrolabium, a NIKOLAS Astrolabium wziął zwycięstwo młodzieży (Best Junior). Zarówno ZAFIRA jak i NIKOLAS występują pod kierunkiem Oliwii. GRATULUJEMY właścicielom psów i…. sobie.


19/08/2012
Astrolabium w złocie. SAWA „Best of Breed”

Astrolabium na swoim terenie okazało się być wielce niegościnne. Ale po kolei: pierwszy na ringu Wystawy Psów Rasowych w Toruniu wystąpił NICOLAS syn SAWY i ZAFIRA (kolejna córcia SAWY) z oceną doskonałą przygotowała przedpole dla matki. SAWA w kategorii championów zwyciężyla (co trudne nie było, gdyż była sama) ale później pan sędzia dokonal wyboru Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie i padło na SAWĘ. W rozgrywce finałowej (w porównaniu z psem o tytuł BEST OF BREED) SAWA w pokonanym polu zostawiła pięknego i utytuowanego TORRESA. Tak więc ZWYCIEZCĄ RASY została nasza SAWA.

O SAWIE sędzia napisał tak: We wzorowej kondycji, wspaniała suka, doskonale utrzymana pod każdym względem bezbłędna, doskonale prezentowana. ocena doskonała, Zwycięzca Rasy.

Na zdjęciu SAWA pod kierunkiem Oliwii na ringu w Toruniu.

Na foci poniżej matka z córkami (każda z innego miotu),

(od lewej: Zafira, Cysia, SAWA i Nesia)


  05/08/2012
W Chojnicach – BOB dla ZAFIRY

Na wystawie w Chojnicach Astrolabium wystąpiło w bardzo silnym składzie. I tak: w klasie baby wystąpiła córka SAWY – mała CYSIA – best baby, w klasie champion – sama ona czyli SAWA – zwycięstwo w klasie. W klasie otwartej zwyciężyła starsza córcia SAWY ZAFIRA, a w porównaniu pokonała swoją mamę i wzięła BOB (Best of Breed – najlepszy w rasie). GRATULUJEMY!!!!


 23/07/2012
HITY Z OSTATNICH DNI!

Mamy kilka fantastycznych (również dla nas) wiadomości.

Hit 1.

PARYS – URSUS Astrolabium Młodzieżowym Championem Polski. Właścicielom (i sobie) gratulujemy!!!! Teraz czekamy na „dorosły” championat. Ursus to pierwszy champion z przydomkiem hodowlanym „Astrolabium”.

Hit 2.

Fotka z małymi landseerami z miotu „P”, na której są PARYS I PUSZAN będzie okładką katalogu i plakatem zapraszającym na wystawę w Toruniu 19 sierpnia. Projekt już zatwierdzony, a my (i właściciele piesków chyba też) pękamy z dumy. Autorowi zdjęcia, Waldkowi „Wasi” też należą się gratulacje. A nawiasem mówiąc maluchy poszły w ślad matki, której podobizna widniała na plakacie i katalogu z wystawy w Będzinie (w końcu, niedaleko pada jabłko od jabłoni 

Na foci poniżej JUNONA (to to małe pod głową taty) z rodzicami BAILY i BARTEM.

plakat-bedzin.jpg

Na foci poniżej (od lewej) PARYS – URSUS i PUSZAN.

plakat-zkwp-torun-2012.jpg

Natomiast „Drużyna A” rośnie w siłę i żyje im się dostatnio. Po sobotnim ważeniu okazało się, że panny przybierają na wadze ok. 1 kilogram tygodniowo :) ku uciesze swoich Państwa i zmartwieniu matki , której zaczynają się zapadać boki ;). Oczka już się otworzyły, uszka się otwierają, łapki coraz mocniejsze – słowem rozwój postępuje prawidłowo. W kolejne soboty kolejne ważenia i tak do znudzenia (zdaje się, że wyszedł jakiś rym).


 14/07/2012
Miła niespodzianka

Przyszła sobota, a jak sobota to ważenie i nowe fotki w kilku galeriach.
Niespodzianka ukazała się …. na wadze. Maluchy już po 5-dniach podwoiły swoja wagę urodzeniową (książkowo powinno to nastąpić po upływie 7-10 dni). Małe jedzą (nomen omen) za trzech, po wadze widać, że rosną jak na drożdżach, są coraz bardziej ruchliwe i … wiecznie głodne.

Z innych ciekawostek – Cyśka przygotowuje się do wystawy w Chojnicach (być może wystąpi tam razem ze swoją mamą). Jeśli Sawa nie wyłysieje całkowicie to zgłosimy ją w wystawowe szranki (w klasie championów) i będzie jako ostatnia występowała na ringu. Dopóki małe landki nie wyjdą na świeże powietrze w domu panuje sztuczny podział, salon i jadalnia (z kojcem) należą do Junony, a korytarz i kuchnia są Cysi i Sawy, w innym wypadku byłaby awantura (ale to chyba normalne zjawisko w tym stanie hormonalno-emocjonalnym). Pozdrawiamy wszystkich miłośników i sympatyków landseerów.

img_9369.jpg


09/07/2012
JUNONA „na ostatnich nogach”

Junka przyspieszyła swoja część przygotowań do zbliżającego się porodu: mości się w kojcu, złym okiem spogląda na berneńskie psiapsiółki, zrobiła się nie spokojna, traci apetyt, temperatuta spada – oj będzie się działo. Już niedługo (czas można już liczyć w godzinach) rozpocznie się poród i (odpukać w niemalowane) na świat przyjdzie kolejne pokolenie pięknych, małych, puchatych landseerków. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na świecie ;)

Na kilku fotkach Junka z niedzieli.

img_8968.jpg img_9016.jpg img_9074.jpg img_9077.jpg img_9080.jpg img_9082.jpg


 09/07/2012
Trzy Landseerskie piękności już na świecie

9 lipca 2012 r. przyszły na świat 3 (słownie: trzy) przecudnej urody suczki rasy landseer z przydomkiem hodowlanym Astrolabium. (nowe galerie w prawym menu Miot „A” – 2012) Panny i ich mama JUNONA mają się świetnie. Tata PASCAL może być z siebie dumny. Choć wszyscy liczyliśmy na inny rozkład płci w miocie  :) to i tak dziewczyny jak na swój wiek, wyglądają rewelacyjnie. Wszystkie (jak nakazuje obyczaj) będą miały tym razem imiona rozpoczynające się na literkę A. W ciągu pierwszej doby po urodzeniu każda przybrała na wadze ok. 70 gram (przyznacie sami, że wynik rewelacyjny. Ale jak się ma 8 cycków na 3 maluchy, to średnia wychodzi całkiem niezła). Więcej fotek w galerii wspólnej oraz w galeriach indywidualnych szczególnie w prawym menu miot A jak było napisane tłustym drukiem. Tradycyjnie raz w tygodniu (najpewniej w soboty) będzie ważenie i fotografowanie indywidualne, natomiast fotki wspólne będą sie pojawiały nieregularnie w stosownych galeriach. A o tym że panienki szukają nowych domów wspominać chyba nie trzeba ;-)

razem-miota.jpg


02/07/2012
OLSZTYN – było i śmieszno i straszno

Ostatnia niedziela w Olsztynie – doświadczenie bez precedensu. Podróż w oberwanej chmurze z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi (koszmar), na stadionie pustki, Cysia w ruchu i w statyce – bardzo OK, ale zębów (szczególnie tych co się dopiero wyrzynają z obolałych dziąseł) nie chciała sędziemu pokazać za żadne skarby (kolejny koszmar). Zresztą szczeniakowi można wybaczyć błędy – dorosłym psom już nie. Takich, które ząbków nie pokazały było baaardzo wiele. Momentami na ringu pojawiały się dziwne stworzenia (z nazwy tylko przypominające berneńczyka), i w zasadzie zwycięstwa nie było komu przyznać. Zwyciężyła suka, która (naszym zdaniem) cierpiała na nadmiar (co najmniej) kilku kilogramów. No cóż, taki był Olsztyn. Nasze doświadczenie na pewno zaprocentuje na kolejnej wystawie w Chojnicach (cały czas jeszcze w klasie baby).

img_8822.jpg img_8833.jpg img_8834.jpg img_8843.jpg img_8847.jpg img_8848.jpg


 27/06/2012
O Cysi i Junonie

W najbliższą niedzielę tj. 1 lipca nasza Cyśka udaje się (w naszym towarzystwie oczywiście) na kolejną (już drugą) wystawę psów rasowych. Tym razem Olsztyn będzie gościł nasze „bejbi”. Mama Cysi czyli SAWA po odzyskaniu utraconej sierści też pojawi się na wystawach, tyle że w klasie championów. A na wystawie klubowej w Warszawie – oj będzie się działo :) ale o tym przy innej okazji..

JUNONA robi się co raz grubsza i bardziej leniwa, jest zdrowa, apetyt dopisuje ponad miarę (jak to bywa w takim stanie :). Około 10 lipca powinno się wszystko wyjaśnić.


 02/06/2012
JUNONA jest w ciąży!!! Będą małe landseery

Od kilku dni siedzieliśmy jak na rozżarzonych węglach. Pytania czy wypad do Austrii i randka z przepięknym PASCALEM landków (podobno tyle Pascal „zmajstrował” w jednym z miotów), ale to chyba za dużo szczęścia na raz. Z drugiej strony – chyba dalibyśmy radę ;). A jeśliby ktoś miał ochotę przyjrzeć się Pascalowi to znajdzie na stronie hodowli: http://www.landseer-lucky-giants.at/


28/05/2012
Cysia i Pascal zwycięzcy!!!

Tak się złożyło, że wczorajszy dzień dla hodowli Astrolabium był bardzo szczęśliwy. Na wystawie w Gostyninie (oddział Płock) BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium czyli nasza Cysia debiutowała w klasie baby.
Jako że sama była na ringu sędzina nie miała kłopotu z przyznaniem pierwszego miejsca wśród suczek. Później zaczęły się schody :) Na ringu pojawił się bejbik (6-cio miesięczny) pies i oboje stanęli do porównania. Zwyciężyła Cysia ku ogromnej radości wszystkich kibiców. W konkurencjach finałowych na ringu głównym (mimo zachwytów ze strony grona sędziowskiego) Cysia nie znalazła uznania w oczach sędziego ringowego. Wygrało baby rasy Samojed. Ale nie to jest najważniejsze. okazało się, że Cyśka świetnie zniosła wystawowy harmider i zgiełk, doskonale współpracowała z Oliwią (co widać na zdjęciach) i … planuje już następne występy. Kilka fotek poniżej. Przy okazji wielkie dzięki dla Oliwii, która z pasją ćwiczy Cysię.

img_6966.jpg img_7011.jpg img_7014.jpg img_7016.jpg img_7019.jpg img_7021.jpg img_7024.jpg img_7025.jpg img_7032.jpg img_7042.jpg img_7150.jpg img_7152-kopia.jpg img_7152.jpg img_7164.jpg

Wieczorem (po powrocie z wystawy) dotarła do nas wspaniała wiadomość. Otóż PASCAL (zakochany w Junce bez pamięci, który nie mógł wystąpić na World Dog Show 2012 z powodu użądlenia przez pszczołę w przeddzień występu – ponoć prosto w nos) zwyciężył na międzynarodowej wystawie w Bratysławie i został INTERCHAMPIONEM. Tym samym i dzieci Junki (Sawy narzeczony też ma INTERA) będą miały strasznie utytuowanego tatusia. (żeby tak jeszcze pomógl w wychowaniu bachorów, a nie dekował się za granicą :).

Mimo wszystko ;-) GRATULUJEMY! Niżej fotka Pascala wykonana na krótko przed WDS 2012.

pascal-1-11-05-2012.jpg intch-pascal-vom-kinginrinteich.jpg


 23/05/2012
Nadchodzi czas debiutu

W najbliższą niedzielę tj. 27 maja 2012 r. po raz pierwszy na ringu wystawowym pokaże swoje walory i umiejętności Cysia de domo BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium. Miastem, które dostąpiło zaszczytu :) goszczenia Cysi podczas debiutu jest Gostynin (wystawę organizuje oddział Płock) i tamtejszy stadion OSiR. W klasie suczek baby (czyt. bejbi ;) Cysia będzie sama. Oprócz niej jeszcze wystąpi bejbol piesek (duuużo starszy). Wszystkich fanów prosimy o trzymanie kciuków. O efektach poinformujemy niezwłocznie.

debiut1.jpg debiut2.jpg


 17/05/2012
I tylko smutek, smutek i żal

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że dziś za Tęczowy Most udała się suczka z miotu „N” NIHAL CHIRO Astrolabium.

PSIA DUSZA

To tylko pies, tak mówisz, tylko pies… A ja ci powiem, że pies to czasem więcej jest niż człowiek.
On nie ma duszy, mówisz… Popatrz jeszcze raz - Psia dusza większa jest od psa.
My mamy dusze kieszonkowe – maleńka dusza, wielki człowiek.
Psia dusza się nie mieści w psie I kiedy się uśmiechasz do niej ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba, to niedaleko pies wyrusza.
Przecież przy tobie jest psie niebo, z tobą zostaje jego dusza.


Autorką wiersza „Psia Dusza” jest Pani Barbara Borzymowska


 11/05/2012
PASCAL zakochany bez pamięci

Kilka ostatnich dni JUNONA spędziła na romantycznych uniesieniach w objęciach przystojnego championa PASCALA vom … coś tam, coś tam :). („Szczegóły” PASCALA można znaleźć w prawym menu Junony Miot „A”). Liczymy na to, że 1500 kilometrów spędzone w samochodzie nie okażą się bezowocne. Przyznać należy, że Pascal to kawaler przecudnej urody i … manier. Wiedział co i jak należy zrobić i jak zaimponować takiej atrakcyjnej babeczce jak Junka. Ich tete a tete było namiętne i długie, a na efekty przyjdzie nam poczekac do ok. 10 lipca (wcześniej oczywiście będzie USG). Niżej kilka fotek zakochanej pary ;-) Trzymajcie kciuki.

img_6226.jpg img_6243.jpg img_6255.jpg img_6266.jpg img_6344.jpg img_6361.jpg img_6405.jpg img_6447.jpg img_6485.jpg img_6496.jpg img_6498.jpg


 24/04/2012
JUNONA pakuje manatki i szykuje siĘ do drogi

Jak łatwo można się domyśleć JUNONA dostała cieczki, wyjeżdżamy na krycie. Kandydatem na tatę przyszłego miotu „A” landseerów w hodowli Astrolabium FCI jest …. pies rasy landseer :) o imieniu Pascal vom Kinginrinteich (drugi człon imienia prawie nie do wymówienia ;). Kolega Pascal na stałe mieszka w Austrii i szczyci się, że jest Młodzieżowym i dorosłym Championem Austrii i Championem Słowacji (na Słowację ma rzut beretem). Fotorelację z randki zamieścimy po powrocie z wojaży. Strona internetowa przyszłego taty to: http://www.landseer-lucky-giants.at/component/option,com_frontpage/Itemid,1/  Żeby znaleźć Pascala, należy w lewym meny kliknąć zakładkę Unsere Tiere i ta pojawi sie sam ON i jego rodowód. Aby pooglądać dużo fotek nowego narzeczonego Junony, należy w lewym menu kliknąć Bildgalerie i w bildgalerii odnaleźć Pascala i inne koty.


 24/04/2012
BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium

Jak już wcześniej informowaliśmy suczka z miotu „B” BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium zostaje w hodowli. W związku z tym, że hodowlany komitet (od)rodzenia zadecydował, że SAWA już nie będzie więcej rodziła (miot B był jej ostatnim miotem i przechodzi na zasłużoną emeryturę) obowiązki suki hodowlanej przejmie BOHEMA zwana pieszczotliwie Cysią lub  w złości – Cychą. Oczywiście odbędzie się to za ok 2 lata ( wystawy, hodowlanka itd). Jako, że młoda będzie częstym gościem na wystawach to i mama pokazywać się będzie w klasie championów (a może nawet uda się wystąpić w konkurencji hodowlanej na wystawie klubowej w stolicy we wrześniu). UWAGA DZIECI SAWY – trenujcie przed klubówką.

img_5178.jpg rysunek1.jpg rysunek2.jpg


04/04/2012
Bernusiowe ostatki

Nadszedł taki czas, że trzeba rozstać się z berneńskimi maluchami. Lada dzień ostatnie opuszczą rodzinne gniazdo i staną się ulubieńcami swoich nowych właścicieli. Początki w nowym domu zawsze są trudne (nauka czystości troszkę trwa), z wychowaniem małego psiaka na cudownego towarzysza wiąże się przede wszystkim cierpliwość i konsekwencja. Jeśli te dwie cechy będą szły ze sobą w parze to i proces szkoleniowy będzie przebiegał łatwiej i szybciej. I tego właśnie życzymy wszystkim nowym właścicielom, bo to że nasze, a właściwie już Wasze pieski będą Was kochać bezwarunkową miłością jesteśmy w 100% pewni. Niżej kilka ostatnich fotek rozbrykanych bernusiów z miotu „B”.

img_4945.jpg img_4947.jpg img_4966.jpg img_4972.jpg img_4981.jpg img_4985.jpg img_4993.jpg img_4996.jpg img_4999.jpg img_5001.jpg img_5006.jpg img_5022.jpg img_5032.jpg img_5044.jpg img_5051.jpg img_5077.jpg img_5097.jpg img_5178.jpg img_5222.jpg img_5238.jpg img_5266.jpg img_5297.jpg img_5301.jpg img_5305.jpg img_5314.jpg img_5317.jpg img_5324.jpg img_5330.jpg img_5337.jpg img_5362.jpg


23/03/2012
Przychodzi bernuś do lekarza, a lekarz też …

… przesympatyczna miłośniczka małych berniołków -Pani Małgosia. Ale od początku. Nieuchronnie nadszedł czas szczepienia, a co się z tyn wiąże – wizyta w klinice weterynaryjnej. Kompleksowy „przegląd techniczny” obejmował wszystkie newralgicze punkty małego bernusia: zawieszenie, światła, klakson i tp :) A po zatwierdzeniu stanu technicznego – wieeelka igłaaaa. Fotorelacja z „igłowego horroru” w galerii poniżej. Pani Małgosi bardzo dziękujemy.

img_1023.jpg img_1027.jpg img_1028.jpg img_1030.jpg img_1031.jpg img_1032.jpg img_1040.jpg img_1044.jpg img_1048.jpg img_1049.jpg img_1054.jpg


 19/03/2012
Z Katowic na tarczy

Jak wcześniej informowaliśmy w ostatni weekend JUNONA wystąpiła na gościnnych występach w swoich rodzinnych stronach (urodziła się co prawda w Mysłowicach), ale dla nas mieszkańców Pomorza cały region Górnego Śląska to Katowice : ) W Katowickim Spodku tym razem reprezentacja landseerów była nad wyraz skromna. Było ich mniej niż na zwykłej krajówce w Bydgoszczy – wystąpiły całe 2 landki. JUNONA zaprezentowała się świetnie, ale okazało się, że jest ……. zbyt mała. Pan sędzia z Irlandii (kraju, który chyba nie ma u siebie landseerów, stąd w nazwie owe tajemnicze ECT – czyli typ europejski kontynentalny – na wyspach nie uznawany przez ichni The Kennel Club) nie docenił urody Junki, ani jej pani Ani i wlepił ocenę …. bardzo dobrą. Do dziś dziewczyny nie mogą się otrząsnąć ze zdziwienia. Wystawa to był tylko pretekst do wyprawy na południe i odwiedzenia przyjaciół, zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania kontaktów i znajomości. Czasu było za mało i nie udalo sie zrealizować bardzo napietego plnu odwiedzin. Niestety śląskie wojaże przesunęły na dziś ważenie maluchów i nowe fotki, ale co się odwlecze to ….. będzie w poniedziałek. Poniżej niewielka galeryjka z pobytu na Śląsku.

img_0023.jpg img_0024.jpg img_0033.jpg img_0070.jpg img_0072.jpg img_0073.jpg img_0076.jpg img_0079.jpg img_0086.jpg img_0094.jpg img_0098.jpg img_0112.jpg img_0120.jpg img_0126.jpg img_0161.jpg img_0162.jpg img_0167.jpg img_0174.jpg img_0186.jpg img_0198.jpg img_0200.jpg img_0204.jpg


 14/03/2012
JUNONA jedzie do Katowic

W najbliższy weekend w Spodku w Katowicach odbędzie się CACIB SHOW KATOWICE 2012, a dla nie wtajemniczonych: XVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice 2012, na której można uzyskać nominację na championa międzynarodowego. Wystawa potrwa 3 dni i będzie jedną ze znakomitszych wystaw w Polsce. Będzie sama elita psich piękności zapewne z kraju jak i z całej Europy, a wśród nich nasza Juneczka.

Junka przed wystawą relaksuje się tak:


10/03/2012
Co nowego?

Co nowego w Astrolabium? Ano żadnych niespodzianek, wszystko toczy sie ustalonym, z góry zaplanowanym trybem. Już tylko 2 suczki są wolne (wolne nie w sensie, że powoli chodzą, ale w sensie, że nie zajęte i można je jeszcze kupić :), a więcej szczegółów w rozmowie telefonicznej. Maluchy kończą 4 tygodnie. Nadeszła kolejna sobota, więc kolejne ważenie fotografowanie i uzupełnianie galerii (efekty min. w GALERIACH i Aktualnych Aktualnościach i w indywidualnych galeriach miotu B). Maluchy przybierają na wadze regularnie (za to ich mama niknie w oczach :), zaczęły sie bawić zabawkami i innymi bernusiami i w wczoraj (piątek) po raz pierwszy dostały inny posiłek niż mleko mamy (podczas tego posiłku mama była „na popitkę”. Wszystkie poradziły sobie z nowym posiłkiem rewelacyjnie. Pierwsze wizyta na świeżym powietrzu nie wywołała entuzjazmu, ale z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Przed nami najbardziej intensywny okres pracy z maluchami (szczepienie, odrobaczanie, pierwsza wizyta u weta, socjalizacja itd. ale o wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. W galeryjce poniżej kilka scen, które prześlizgnęły się przez cenzurę.

img_0025.jpg img_0053.jpg img_0181.jpg img_0372.jpg img_9229.jpg img_9242.jpg img_9250.jpg img_9409.jpg img_9599.jpg img_9992.jpg


 19/02/2012
Bernusie z miotu "B" już na świecie

13 lutego 2012 r. w bernolotku SAWA trafiła 6-stkę, urodziła 5 córeczek i 1 synka (miot nosi pieszczotliwą nazwę: babeczki z rodzynkiem : ) Szczegóły w prawym menu, w zakładce Miot „B” – 2012. Maluchy i mama są w doskonałej kondycji. Grzecznie zjadają wszystko co im mama poda (można by rzec, że wysysają matkę SAWĘ od środka :). Tradycyjnie raz w tygodniu (najpewniej będzie to sobota) będzie komisyjne ważenie i indywidualne fotografowanie. Fotografie zbiorowe będą się pojawiały częściej, a od czasu do czasu jakiś filmik się trafi. Zgodnie z zapisami w uczonych księgach po ok. 10-14 dniach pieski powinny podwoić swoją wagę urodzeniową. Nasze podwoiły. Powinny otworzyć oczka – otworzyły. Zaczynają stawać na łapki i przemieszczać się po całym kojcu.

miot.jpg