Astrolabium FciNasza kynologiczna przygoda rozpoczęła się nie tak dawno – w 2007 roku, od naszego młodszego syna Janka. Jaś zawsze garnął się do zwierząt, my także lubimy zwierzęta i uważamy, że dobrze jest, gdy dzieci wychowują się w ich towarzystwie. Wprawdzie, z powodu braku odpowiednich warunków, na początku mieszkały z nami małe zwierzątka (kanarek Duduś, aż 12 lat, rybki, koszatniczka) ale z czasem warunki się poprawiły i przyszedł czas na większe stworzenie, tzn. wymarzonego PSA. O wyborze rasy zdecydowały zarówno odpowiadające nam cechy charakteru, jak i wyjątkowa uroda Berneńskiego Psa Pasterskiego. Wyboru do dziś nie żałujemy.

W maju 2007 roku zamieszkała w naszym domu SAWA Spartańska Osada.

1-sawa.jpg

Sawa stała się członkiem naszej rodziny i zmieniła nasze życie na zawsze. Wtedy nie myśleliśmy jeszcze o hodowli, jednak nasze zauroczenie SAWĄ sprawiło, że psy stały się rodzinnym hobby. Wszyscy zaangażowaliśmy się najpierw w opiekę nad młodziutką bernenką, potem w jej szkolenie oraz prezentację na wystawach, aż w końcu zapragnęliśmy założyć hodowlę tych pięknych i mądrych psów. Sawa zaliczyła wymagane dla rasy testy psychiczne, ma prawidłowe stawy biodrowe i łokciowe (HD A, ED 0/0), a tym samym uzyskała status suki hodowlanej. 8 kwietnia 2009 roku przyszedł na świat pierwszy miot (miot M) bernusiów  w naszej hodowli. Jesienią 2009 roku SAWA uzyskała tytuł: Champion Polski.

W październiku 2008 roku przybyła do nas druga suczka JUNONA z Aresibo, równie wspaniałej rasy – Landseer ECT. Skrót ECT oznacza: Typ Europejski Kontynentalny.

2-junona.jpg

Landseer to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Jakiś czas temu zobaczyłam zdjęcie ojca Junony – Barta, potem nawiązałam kontakt z właścicielami dwojga jego dzieci i …

Junona jest odważna, rezolutna, bardzo towarzyska, a czas pokazał, że podobnie jak jej rodzice, wzorcowy przedstawiciel rasy. Junona znajduje uznanie w oczach sędziów. Jak do tej pory wszystkie jej występy w kategorii szczeniąt i młodzieży zakończyły się pełnym sukcesem, uzyskała tytuł: Młodzieżowy Champion Polski, a na wystawie światowej w Bratysławie Junona zajęła 2 miejsce w kat. młodzieży.

Naszą domową hodowlę zarejestrowaliśmy pod przydomkiem Astrolabium, która w katalogu FCI otrzymała nr 799/08.

3.jpg

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasze psy oraz psy z przydomkiem hodowlanym Astrolabium cieszyły się dobrym zdrowiem fizycznym i właściwym rasie zrównoważonym charakterem, a co najważniejsze, żeby szczenięta trafiły do wspaniałych właścicieli, których obdarzą jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową, bezwarunkową miłością.

4.jpg

Anna Musiał