Astrolabium FciMiot "Y" już w nowych domach

Wszystkie bystre rozrabiaki pojechały do nowych domów. Mamy nadzieję, że szybko staną się pełnoprawnymi członkami nowych rodzin na dłuuugie lata. Życzymy wszystkim właścicielom dużo cierpliwości i konsekwencji w działaniu, a na pewno zyskacie Państwo cudownego przyjaciela na dobre i na złe.

 

 

 

 

Wszystkie maluchy z miotu G znalazły nowe domy. Ufamy, że będą świetnymi towarzyszami nowych rodzin i w dobrym zdrowiu doczekają swojej psiej starości. Ze swojej strony na pewno obdarzą nowych właścicieli niczym nieokiełznaną miłością i przywiązaniem.

Pozdrawiamy

SAURON Astrolabium

CHAMPION POLSKI

 

SZCZENIĘTA Z MIOTU "G" NA ŚWIECIE

Ciemną i ponurą noc z piątku na sobotę tj. z 17 na 18 listopada 2017 r. wybrała sobie nasza SAWUSIA na to by zostać mamą. Urodziła 6 prześlicznych szczeniąt. Tata SAURON Astrolabium może być dumny. W skład drużyny weszły 2 dziewczyny i 4 chłopaków. Mama i maluchy miewają się świetnie (maluchy piją mleko, śpią i rosną w strasznie szybkim tempie). Wszystkie maluchy będą miały imiona na literkę "G"

Szczegóły dotyczące miotu "G" oraz galeria znajdują się w zakładce SZCZENIĘTA.

5 i 6 sierpnia 2017 r. Hipodrom Sopot gościł XXV i XXVI Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

Na ringu hodowla Astolabium miała trzech swoich przedstawicieli. I tak:

Sobota 5 sierpnia

Psy klasa otwarta CERN Astrolabium I miejsce złoty medal CWC, res. CACIB,

Suki klasa pośrednia SYMPHONY Astrolabium I miejsce złoty medal CWC, CACIB, NDSwR.

 

Niedziela 6 sierpnia

Psy klasa pośrednia SAURON Astrolabium I miejsce złoty medal CWC, CACIB, BOS, NDPwR.

Psy klasa otwarta CERN Astrolabium I miejsce złoty medal CWC, res. CACIB -  i od teraz CHAMPION POLSKI

Jest nam nieopisanie miło, że pieski z naszymi przydomkami uzyskują na ringach doskonałe rezultaty. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nadmienić trzeba jednocześnie, że SAURON w Sopocie zdobył uprawnienia REPRODUKTORA.

 

Fot. SAURON w trakcie prezentacji.

 

Fot. Świeżo upieczony CHAMPION POLSKI - CERN Asrtolabium

 
 

Astrolabium w pełnej gotowości.

jesienią planujemy kolejne mioty bernusiów. zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony lub naszego profilu na facebook'u


 

Miło nam zakomunikować, że 14 stycznia 2017 r. w hodowli Astrolabium FCI przyszedł na świat miot Berneńskich Psów Pasterskich. BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium urodziła 9 szczeniąt (7 suczek i 2 pieski)

Cała szczęśliwa gromadka na zdjęciu poniżej.

Więcej w zakładce SZCZENIĘTA

Cała psia familia miewa się doskonale, maluchy są silne, żwawe i.... bez przerwy głodne.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w połowie stycznia hodowla Astrolabium spodziewa się kolejnego miotu bernusiów.

Rodzicami miotu będą:

Wszystkie szczenięta urodzone w tym miocie będą miały imiona rodowodowe rozpoczynające się na literkę "I".

Z anonsowanego poniżej miotu przyszły na świat tylko dwie suczki. Tylko jedna miała wolę życia i jako słowo się rzekło w nowym domu będzie nosiła imię FIGA.

Miło nam zakomunikować, że w połowie listopada urodzi się kolejny miot w naszej hodowli. Maluchy z przydomkiem hodowlanym Astrolabium będą miały imiona rozpoczynające się na literkę F

Rodzicami maluchów są:

 

Więcej szczegółów można będzie uzyskać telefonicznie lub mailowo. wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Od ostatnich ważnych wydarzeń w hodowli minęło dość by uchylić rąbka tajemnicy i napisać co się wydarzyło w ostatnim półroczu. I tak w porządku chronologicznym:

Po pierwsze: skład drużyny hodowlanej powiększył się. Do drużyny dołączyła dwójka maluchów z ostatniego miotu "S": suczka SAMBA i piesek SAURON.

Po drugie: w drużynie jest również SUPER SAWA Spartańska Osada (dla wtajemniczonych jest to rodzona wnuczka SAWY (mojej wielkiej "miłości), a córka naszego NICOLASA (syna SAWY).

Po trzecie (i chyba w tym momencie najważniejsze) nasza SALMA Świat Czterech Łap została

MŁODZIEŻOWYM CHAMPIONEM POLSKI.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Wszystkie maluchy znalazły kochających właścicieli i zaczęły nowy etap swojego życia. Wszystkich pozdrawiamy serdecznie i przypominamy, że zawsze służymy radą i pomocą.

 

IMG_0601.JPG IMG_0886.JPG IMG_0890.JPG IMG_0922.JPG IMG_1012.JPG IMG_1013.JPG IMG_1047.JPG IMG_1083.JPG IMG_1087.JPG IMG_1088.JPG IMG_1089.JPG IMG_1092.JPG IMG_1093.JPG IMG_1126.JPG IMG_1130.JPG IMG_1135.JPG IMG_1136.JPG P P P.jpg P P.jpg

 

8 i 11 grudnia 2015 r. przyszło na świat (łącznie w dwóch miotach) 15 berneńskich psów pasterskich z przydomkiem hodowlanym Astrolabium. Na świecie jest 7 dziewczynek i 8 chłopców. Więcej szczegółów w zakładce:

SZCZENIĘTA - AKTUALNIE W HODOWLI.

Około 13 grudnia 2015 w hodowli Astrolabium przyjdą na świat dwa mioty berneńczyków:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA

 

ZAPOWIEDŹ DRUGA

 

 

Jedni odchodzą, a drudzy przychodzą. Miło nam ogłosić, że hodowla Astrolabium spodziewa się jednocześnie dwóch miotów bernusiów. Mamami zostaną BOHEMIAN RHAPSODY Astrolabium i COLETT z Aresibo.

Szczegóły niebawem

02/06/2015
NOWA STRONA INTERNETOWA

Serdecznie zapraszamy :-))


 Maj 2015
Toruńsko-berneńskie spotkanie

W sobotę 9 maja na terenie „psiego parku” w Toruniu odbyło się pierwsze Toruńsko-berneńskie spotkanie „durrbachlerów” i ich właścicieli oraz przyjaciół (dwu- i czworonożnych) hodowli ASTROLABIUM.
Goście dopisali (choć mogło być lepiej :-(( Wszystkich witała dostojna SAWA weteranka naszej hodowli. Przybyli reprezentanci wszystkich miotów jakie do tej pory wyszły z naszej hodowli (była najstarsza córka Sawy – Metallica vel. Koka) oraz inne przecudnej urody bernusie i nie tylko. Sumarycznie na spotkanie przybyło 17 piesków.
Wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie (np. Łobuz przyjechał z Bydgoszczy, a Lexi aż ze… Śląska) bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY i liczymy na to, że kolejne spotkanie będą się odbywały w jeszcze liczniejszym gronie. Galeria fotografii będzie się rozrastała w miarę spływania zdjęć od całkiem sporej rzeszy fotografujących. Pozdrawiamy.

01.jpg 02.jpg 04.jpg 03.jpg


Marzec 2015 SAWA skończyła 8 lat

 

1 marca 2015 roku nasza utytułowana nestorka SAWA Spartańska Osada skończyła 8 lat i dołączyła do szacownego grona weteranów. Mimo tak poważnego wieku czasami jeszcze zachowuje się jak szczeniaczek i bryka z wnukami i córką. SAWA cieszy się dobrym zdrowiem i świetną kondycją i będzie ją można podziwiać na ringach w trakcie walki o tytuł CHAMPIONA WETERANÓW. SAWA doczekała się jak dotąd 27 dzieci i 46 wnucząt (z tego 18 wnucząt w Indonezji).
SAWIE życzymy kolejnych 8 lat w dobrym zdrowiu i kondycji.


 14/01/2015
JUNONA podwójną babcią 
dostępne szczenięta rasy Landseer

W hodowli "Pamajo Canis Familiaris" urodziło się 9 szczeniąt po uroczej córce Junony i Pascala – ARWENIE Astrolabium i HERMOSO vom Petersberg, tel. 512 843 646.

Dziewięć szczeniąt urodziło się także po niezwykle przystojnym i utytułowanym synu Junony i Aarona – PARYSIE Ursusie Astrolabium i Jeke Kincse SISSY, tel. 500 032 869. Jeszcze kilka ślicznych maluchów czeka na nowe kochające rodziny.